تبلیغات
بروزترین وبلاگ دانلود - گلشمار مسی برای تبدیل شدن به بهترین گلزن تاریخ بارسا..


Admin Logo
themebox Logo
تاریخ:دوشنبه 22 اسفند 1390-02:30 ب.ظ

گلشمار مسی برای تبدیل شدن به بهترین گلزن تاریخ بارسا..

 اینروز هر چی از مسی مطلب میزارم بعضی از دوستان رئالی میگن که مسی کار خاصی نمی کنه و تاریخ ساز نشده..! میگن رونالدو هم گل میزنه.. این آمار سایت گل و بیشتر و خبرگذاری های جهانه.. میزارم ...تا دوستان بخونند!
لئو پادشاه دنیای اعداد / من ، مسی رکوردها را خرد می کنم!
نگاهی به آمار و ارقامی فقط مسی توان خلق آن ها را در دنیای فوتبال دارد، هر هوادار فوتبالی را متقاعد می کند که بپذیرد مسی ، چهره استثنایی تاریخ فوتبال است.

لیونل پنج گلی را به ثمر رساند که هرکدام برای هر مهاجم دنیایی از درس و نکته آموزنده است. لیو آنقدر مبتکر و خلاق است که هیچ دوگلی از این پنج گل را نمی توان به هم شبیه دانست. لیونل در نهایت خلاقیت و دقت ، ذوق و هنرش را در فوتبال به رخ همگان کشید و نشان داد توان آن را دارد که در سایه نام و عناوین خود نام بزرگانی همچون پله و مارادونا را کم رنگ سازد.
بی شک گواردیولا و بارسلونا نیمی از موفقیت های خود را مدیون هنرنمایی ستاره آرژانتینی خود می دانند ، همین امر نیز باعث می شود که گواردیولا همچنان برای ترک نیوکمپ تردید داشته باشد. زیرا او بخوبی می داند در تمامی تیم های بزرگ دنیا حتی رئال مادرید خبری از اسطوره ای به نام مسی نیست ، اسطوره ای که در یک لحظه می تواند شکست را پیروزی ، سقوط را با اوج گیری ، حذف را با صعود و ... جابجا کند.

3- اسطوره تا کنون در لیگ قهرمانان اروپا موفق به انجام سه هت تریک شده است که از این حیث با رکورد فیلیپو اینزاگی برابری می کند. قبل از لیو ، تنها سه بازیکن از بارسلونا یعنی ریوالدو ، رونالدینیو و اتوئو توانسته اند در رقابت های اروپایی برای بارسلونا هت تریک کنند. اسطوره همچنین تنها بازیکنی بوده است که توانسته در یک فصل از لیگ قهرمانان اروپا دو بار هت تریک نماید.

3- اسطوره آرژانتینی بارسلونا امسال برای سومین بار عنوان برترین بازیکن جهان را از آن خود کرد تا از این حیث با رکورد میشل پلاتینی ، مارکو فان باستن و یوهان کرایف برابری کند. اما نباید غافل شویم که مسی در سن 24 سالگی با رکورد این بزرگان برابری کرد.

UEFA Champions League: FC Barcelona- Bayer Leverkusen: Lionel Messi

4- مسی در سه دوره گذشته لیگ قهرمانان اروپا موفق به کسب عنوان آقای گلی شده است و با پنج گلی که در دیدار با لورکوزن زد ، بدون تردید برای چهارمین بار نیز عنوان آقای گلی لیگ قهرمانان را از آن خود خواهد کرد و با رکورد گرد مولر ، اسطوره آلمان غربی و باشگاه بایرن مونیخ ، که تنها بازیکنی که توانسته 4 بار در لیگ قهرمانان و جام اروپا عنوان آقای گلی را از آن خود کند. لازم به تذکر است که مولر در لیگ قهرمانان اروپا فقط دو بار عنوان آقای گلی را کسب کرده است و مسی در آستانه کسب چهارمین عنوان آقای گلی در این رقابت ها است.

5- لیونل ، اولین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان است که سابقه زدن پنج گل در یک دیدار را دارد. سورن لربی نیز اولین بازیکنی است که سابقه زدن پنج گل را در جام اروپا دارد.جالب آن است که اولین بازیکنی که در تیم بارسلونا موفق به زدن 5 گل در یک بازی شد ، زالدوآ در سال 1995 بود.

6- اسطوره که اهل شهر روزاریو است ، در این فصل برای بارسلونا در شش رقابت متفاوت موفق به گلزنی شده است. مسی در این فصل با پیراهن بارسا در لا لیگا ، کوپا دل ری ، سوپر کاپ اسپانیا ، سوپر کاپ اروپا ، لیگ قهرمانان اروپا و جام باشگاه های جهان گل زده است.
قبل از مسی ، پدرو هم تیمی مسی در سال 2009 توانست با پیراهن بارسا به این مهم دست یابد.

10- مسی پس از درخشش برابر لورکوزن توانست نمره کامل یعنی 10 را از سایت گل دریافت نماید.

12- لیونل در حال حاضر در لیگ قهرمانان اروپا 12 گل به ثمر رسانده است ، او همین تعداد گل را در فصل پیش لیگ قهرمانان اروپا از خود به جا گذاشت و توانست با رکورد رود فان نیستلروی برابری کند. در این فصل نیز بطور حتم توان آن را خواهد داشت که رکورد جدیدی را از خود به جای بگذارد ، رکوردی که شاید سال ها دست نیافتنی باقی بماند.

18- اسطوره آرژانتینی از زمان حضوش در تیم اصلی بارسلونا تاکنون توانسته 18 عنوان را با این تیم در اسپانیا ، اروپا . جهان کسب کند.

22- لیو پس از آنکه مقابل سوئیس توانست برای تیم ملی آرژانتین هت تریک کند ، شمار گل هایش را به عدد 22 رساند. او این تعداد گل را در 67 مسابقه به ثمر رسانده است. جالب آن است که مارادونا در 91 بازی ملی خود توانست 34 گل را برای آلبی سلسته به ثمر برساند.

24- مسی برای اولین بار در سن 19 سالگی در لیگ قهرمانان اروپا دروازه لورکوزن را گشود ، اما او پس از گذشت 5 سال توانست در سن 24 سالگی 5 گل را به تور دروازه لورکوزن گره بزند.

49- ستاره تکرار نشدنی بارسلونا ، با پنج گلی که مقابل لورکوزن در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند ، شمار گل های اروپایی خود را به عدد 49 رساند و بالاتر از بزرگانی همچون الکساندرو دل پیرو (42) ، فیلیپو اینزاگی (46) و آندره شوچنکو (48) قرار گرفت.همچنین مسی توانست با رکورد دی استفانو اسطوره رئال مادرید نیز برابری کند. با توجه به توانایی های اسطوره زدن رکورد تیری آنری (51) ، رود فان نیستلروی (54) و حتی رائول (71) دور از دسترس نیست.53- مسی فصل قبل توانست در کلیه رقابت های باشگاهی ، 53 گل را به ثمر برساند ، که از این حیث در همان فصل با رکورد کریستیانو رونالدو ، ستاره پرتغالی رئال مادرید ، برابری کرد.این بازیکن تاکنون در این فصل 55 گل برای بارسلونا و آرژانتین به ثمر رسانده است.

93- از سال 2004 تا کنون مسی 93 پاس منجر به گل با پیراهن بارسلونا داده است ، که از این تعداد 20 تای آن مربوط به فصل جاری می باشد.

188- از زمان حضور گواردیولا به عنوان سرمربی بارسلونا ، مسی در 202 دیدار به میدان رفته است و موفق به زدن 190 گل نیز شده است.

228- اسطوره تا کنون 312 بازی برای بارسلونا انجام داده است و 230 گل نیز به ثمر رسانده است که از این حیث فقط 5 گل دیگر با رکورد سزار رودریگو فاصله دارد تا جای این مهاجم را به عنوان برترین گلزن تاریخ بارسلونا بگیرد.
نوع مطلب : خبرهای روز ورزش